Pohodlí při každém tanečním kroku

Přihlásili jste se na kurzy tance, protože byste se rádi naučili klasiku, jako je polka, waltz, valčík a tak podobně? Ještě předtím, než s natěšením přijdete na první hodinu, byste se měli zamyslet nad tím, jestli máte vůbec správné vybavení. Budete samozřejmě potřebovat šaty, ty volte podle toho, abyste se v nich cítila pohodlně a aby vás neomezovaly v pohybu. Mnohem větší oříšek budou však dámské taneční boty, které budete muset vybírat s mnohem větší rozvahou. Jak na to?

lodičky

Kvalita je rozhodující

Dámské taneční boty je nutné vybírat s rozvahou. Jako první byste si měli ujasnit, jakou vůbec máte velikost, protože vybrat správnou velikost je pro pohodlí při každičkém kroku naprosto nezbytné. Dále byste měli vybírat podle toho, na jak vysoké podpatky si troufáte. Záleží jen na vás, jestli zvolíte dvoucentimetrový základ, nebo jestli se budete cítit jistě a sebevědomě na pěti centimetrech. Myslete však na to, že je potřeba, abyste udrželi stabilitu i při náročnějších kreacích.

Určitě je dobré nakupovat taneční botky výhradně od profesionálních značek. Ty totiž vyrábějí takovou obuv, která je přímo určená na tento elegantní sport. Je to jednorázová investice, která se vám vyplatí proto, že díky vysoké kvalitě vám tato obuv vydrží hned několik plesových sezón.

taneční boty

Vhodné na všechny styly

Také byste si měli uvědomit, zdali se chystáte na standardní styly, nebo jestli spíše na latinu. Pokud si nejste jistí a rádi byste se nediferencovali, tak si můžete zakoupit univerzální model, který uplatníte na všechny styly.

Boty jsou většinou navíc vyráběné v takových odstínech, které jsou univerzální, a které se vám budou perfektně hodit k naprosto jakýmkoliv šatům. Nemusíte si tedy pořizovat hned několik párů, stačí vám jeden, univerzální, který bude perfektně ladit s jakýmkoliv vašim modelem, který si na lekci zvolíte.