Přírodní krása a naše tělo

Upřímně si řekněme, že pro mnoho lidí znamená KRÁSA to, kde jsou perfektní těla, upravené obočí, make-up a mnoho dalšího. Já bych se ráda zaměřila na tu přírodní krásu, kterou má každá žena, jen je občas těžké si tuto krásu přiznat. Každá jsme dokonalá, i když máme pocit, že nejsme hezké. Mnoho mužů kouká spíše na ženy, které jsou hubené, mají sportovní postavu, dobré pozadí nebo popředí, jaké mají zuby a obličej. 

Přitom ta největší krása je taková, kterou máme sami od sebe. Například křivý zub nebo předkus, na tom přece nic není. To je ta přirozená krása. Záleží snad na to, zda máte kruhy pod očima nebo odstáté uši? Samozřejmě, že nezáleží. Přesně tyto věci nás dělají krásné a jedinečné. Nemusíme mít plastiky, make-up, přišité uši. Člověk, který nás chce, tak nás prostě musí mít rád takové, jaké jsme. Pokud se mu to nelíbí, tak má smůlu. 

krása

Ale víte, co je obrovská krása na nás ženách? Nejsou to naše oči, naše pozadí atd., ale je to naše ženskost. Mluvím o menstruaci, která je hodně často tabu a nikdo si o tom není schopný povídat, ani před přítelem či manželem. Menstruace z nás dělá ženy a dokazuje tím, že ženy jsme. Menstruace není lehká věc. Provází to bolesti hlavy, křeče, obrovské bolesti břicha, neschopnost se pohybovat, nálady, uzavřenost, emoce. Tohle všechno a mnohem více prožíváme při menstruaci. Muži si často myslí, že to není tak hrozné, že kopnutí do jedné z části jejich těl je horší. Nemůžou to říct, protože prostě neví, jak nám je při našich dnech a zároveň my nevíme, jak je při kopnutí jim. Nemůžeme si navzájem říkat, co je horší a co ne.

krása

Drhou nejdůležitější krásou je tělo po porodu. Celých devět měsíců nosíte v bříšku to nejcennější stvoření a dáváte mu tak od samých začátků tu největší lásku. Vaše tělo si od prvního týdne do 39. týdne projde obrovskou změnou a po porodu to samé. Vaše břicho, vaše jizvy po porodu vás dělá krásnou. A celkově jizvy není důvod skrývat. Jizvy značení, že jste si něco prožili. Bojíte se třeba vzít dvojdílné plavky, protože by jizva byla vidět a vy se bojíte, co by na to řekli lidé. Ať si říkají, co chtějí. Neznají vás a vy se nemáte za co stydět, protože každý máme jizvy. Někomu jdou více vidět a někomu méně, ale má je každý.