Jarní údržba bazénu

Jelikož se začíná oteplovat, je načase udělat pravidelnou údržbu venkovních bazénů. Pokud máte bazén, tak jistě víte, že udělat pořádnou jarní údržbu tak, aby byl bazén připravený na plavání, není jednoduché. Ty co byly vyfouklé,stačí pouze znovu nafouknout. Problém ovšem nastává, pokud se voda nevypouští. Bazény, které jsou relativně hluboké jsou plné napadaného listí a hmyzu. Ostatní špína se většinou přes zimu usadí na dně a je obtížné ji nějakým způsobem vyčistit. Pokud nejste otužilci, je jasné, že do vody nejspíš nepolezete a nebudete to drhnout ručně. Řešení, které může vyřešit váš problém, je vodní vysavač.

bazén

Pokud vodní vysavač máte, je to výhra. Dokáže vysát stěny i dno jakéhokoliv bazénu a ušetří vám spoustu práce, protože u toho nemusíte být. Záleží na tom, jaký typ máte. Nezapomínejte ale dělat i pravidelnou údržbu vysavače. Může se vám pokazit cokoliv – filtr, motor a podobně. Proto je důležité věnovat mu čas od času trochu pozornosti. Stejně tak se vám může hodit nová hadice k bazénovému vysavači Chlorito.cz protože stará může být popraskaná nebo ucpaná něčím, co už nejde dostat ven. Naštěstí lze však koupit nová a nemusíte vyhazovat celý vysavač. Díky tomuto praktickému pomocníkovi máte navíc celé léto klid od čištění bazénu, kromě toho že občas přejedete hladinu sítem a vyberete drobné nečistoty na hladině. Díky tomuto a pravidelnému vysávání nečistot zajistíte, že voda bude stále čistá a nebudete muset řešit žádné řasy a podobné neduhy.

bazén

Mít bazén přináší spoustu radosti, ale také starosti. Snažte se proto, aby ty starosti byly co nejmenší. Zjistěte si jak se o bazén správně starat, a co vše mu můžete dopřát, aby vydržel co nejčistší a nejhezčí po celou sezonu. Uvidíte, že vám to ušetří spoustu starostí a práce. A vy se místo péče o bazén budete moct koupat a pěkně opalovat.