Jak zařídit chalupu ve venkovském stylu

Stále více mladých lidí hledá víkendové útočiště někde v přírodě mimo ruch velkého města. Prodeje chat a chalup jdou stále nahoru. Líbilo by se vám také mít svoji chaloupku, kde po pracovním týdnu načerpáte energii, napojíte se více na přírodu a budete si užívat večery na zahradě při západu slunce? Nebo už ji máte a teď přemýšlíte, jak ji stylově zařídíte? Inspirujte se našimi tipy.

chalupa

Nedegradujte chalupu na skladiště

Abyste si vytvořili ve své chalupě příjemnou atmosféru nedegradujte ji na skladiště nepotřebných věcí. Co se vám doma nevejde nebo už nepotřebujete, nepřesouvejte automaticky na chalupu. Takto byste sjednoceného stylu rozhodně nedosáhli. To samé platí o nábytku a vybavení. Starý gauč z druhé ruky u kterého jste chtěli ušetřit, ale lezou z něj péra, takže se na něm stejně nedá sedět vám kvalitní odpočinek nepřinese.

Úložné prostory

Dopředu myslete na dostatek úložných prostor. Ale velké vestavěné skříně, jako máte v bytě by duch staré chalupy nepodpořil. Ideálním řešením jsou historické komody a truhly. Vyhrajte si s detaily, taková malovaná truhla se bude skvěle vyjímat ve vaší ložnici.

příborník

Přírodní materiály

Zachovejte historický ráz chalupy a vsaďte na přírodní materiály jako dřevo, kámen, bavlna či kůže. Co se týká barev tam buďte krapet střídmější. Výrazné, křiklavé barvy se k venkovskému stylu nehodí. Přednost dejte jemným tónům béžové, bílé, hnědé, modré či červené.

Doplňky, dekorace a útulnost

Na chalupu si jezdíte především odpočinout. Hlavním vodítkem při zařizování je, abyste se v ní cítili útulně. Pohovku doplňte huňatými polštářky, na poličku vystavte historický svícen a do kuchyně si dejte staré kořenky po babičce. Jsou to detaily, díky kterým bude celá chalupa působit kompaktně, zajímavě, ale ne nudně. Ranní kávu si vychutnejte ze starého puntíkatého plecháčku, zadělejte na kynuté buchty a pak si běžte natrhat luční kvítí do vázy. Chataření je nový životní styl.