Proč si pořídit zapuštěný bazén

Na otázku, proč mít na zahradách zapuštěné bazény Bazény Gluc, je snadná odpověď, no přece kvůli koupání v letním období. To jistě, ale koupání může mít zcela odlišnou podobu. Nemusí jít o nudné ponoření pod hladinu, kdy vám to připadá natolik všední, že už nevíte, jak se zabavit, jde o atmosféru, kterou si v blízkosti bazénu vytvoříte, aby měla patřičný náboj.

voda v bazénu

Posilování a relax – bazén je perfektní relaxační prostředí po prováděném tělesném cvičení, například v domácí posilovně. Uvědomíte si to například tehdy, až budete absolvovat bench press na rovné či šikmé lavici, bicepsový zdvih, kliky se zátěží na zádech, zdvihy činek nad hlavu nebo mrtvý tah. V bazénu se vám pak bude lépe odpočívat a nabírat sílu a nezapomeňte si tam odnést vhodné nápoje, např. čerstvé ovocné šťávy.

koupání v bazénu

Občerstvení – u bazénu vám bude chutnat i přichystaný pokrm. Zkuste to třeba s palačinkami s jahodovým džemem, s ovocnými knedlíky, anebo s toasty, které si připravíte se zeleninovým salátem. Pohled na modrou hladinu zapuštěného bazénu uklidňuje a navozuje pocit osobní volnosti a svěžesti.

Přátelé u bazénu – největším zpestřením pro zábavné odpoledne u bazénu jsou vaši kamarádi. Co by to bylo za život, kdybychom se nemohli s nikým stýkat, žili každý uzavřeni na „samotce“ jako ve vězení a bazén měli jen sami pro sebe. Byla by to pak pořádná „otrava“. Pozvěte vaše blízké na bazénovou párty. Ať si každý přinese plavky a hlavně ať všichni konečně odloží mobil, který v mezilidské komunikaci spíše brání, než aby jí rozvíjel. Není komunikace jako komunikace a ta fyzická, z očí do očí, a zvláště pak v bazénu, je rozhodně lepší.

Nechte bazén dětem – jsou-li v rodině děti, nebraňte jim, ať si vodí k bazénu své kamarády. Pro děti jsou vždy bazény hotovým pokladem a velmi rády tu dovádějí, hrají si a skotačí. Dopřejte dětem svobodu a volnost, jen tak budou spokojené a šťastné.