Zařiďte si hypotéku na družstevní byt s jednoduchostí

Výběr bytu ke koupi, to je fuška!

Je tolik věcí, na co se člověk musí zaměřit, na co si dát pozor a také si ujasnit, co od daného bytu očekává. Důležité je zda je byt zrekonstruovaný či nikoli. V druhém případě je na místě se informovat, v jakém stavu je například elektrika. Někdo chce garsonku, manželé s dětmi byt větší.

rodina v kuchyni

Takto by jsme mohli pokračovat do nekonečna. Informací je na téma koupě bytu opravdu spousta. Poohlížíte se i Vy po koupi bytu nebo již dokonce máte nějaký vyhovující vybraný? Nastává otázka, zda je byt v osobním vlastnictví či je to družstevní byt a také je třeba vyřešit finanční stránku. Pojďme se na to podívat postupně. Osobní vlastnictví je, že při koupi bytu bude daný byt prostě Váš. V katastru nemovitostí budete zapsáni jako jeho majitel. Kdežto družstevní byt patří bytovému družstvu. Po jeho koupi Vámi, se stáváte družstevníkem a získáváte z bytu podíl. Je to velice výhodné z důvodu úspory. Tyto byty jsou totiž cenově cca o 20% nižší než byty prodávané v osobním vlastnictví. Také jejich převedení bývá rychlejší. Musíte ale počítat s řadou povinností, které s sebou družstevní byty nesou.

K družstevním bytům se váží dluhy ve formě úvěru, kterým byla zainvestována koupě celého domu, popřípadě různé výměny oken, zateplení a podobně. A na tom všem se poté podílíte.

klíče od bytu

Nejkomplikovanější ale bývá financování. Pokud máme dostatek financí na koupi, je to snadné. Ale ruku na srdce, kdo si to v dnešní době může dovolit. S bankami je to v tomto směru složitější. Hypotéku ve většině případů neposkytnou, protože chtějí ručit nemovitostí, kterou potřebujeme zafinancovat. A zde nastává kámen úrazu. Majitelem zapsaným v katastru nemovitostí nejsme my, ale bytové družstvo. Banka tak tudíž nemůže uplatnit zástavní právo. Naštěstí existuje řešení! Nazývá se nebankovní hypotéka. Hypotéka na družstevní byt nikdy nebyla snadnější. Finanční a hypoteční dům FAHD je znám pro svůj individuální přístup k zákazníkům. Díky dobrým kontaktům nabízí rychlé řešení s vyjednáním výhodných podmínek právě pro Vás. Mají spoustu výhod, jsou profesionální a spolehliví!