Malování bytu nemusí být dřina

Sedíte v pokoji a říkáte si, že už by to chtělo vymalovat? Jenže při představě, jak musíte všechno vystěhovat, stěnu oškrábat od staré malby, koupit a donést nové barvy, koupit váleček, vyspravit všechny spáry a ten závěrečný úklid. Přemýšlíte, zakroutíte hlavou, a nakonec si řeknete, že to třeba ještě rok dva počká? Je to i váš případ? Anebo zvažujete vytapetovat? Ale stěny pokoje nejsou nejrovnější, a tapety by to nejspíš ještě zvýraznily, museli byste sádrovat. No do toho se vám taky nechce.

prázdný byt

Prozradíme vám novinku na trhu a tou je tekutá tapeta. Tekutá tapeta je jednoduše řečeno omítka z textilních vláken, proto se jí říká textilní tapeta. Textilní tapeta se prodává jako suchá směs, a po naředění vodou se nanáší jako klasická omítka na zeď. Tím se zakryjí nejrůznější nerovnosti zdi, spáry, díry po hřebících apod. Výhodou takových to tapet je nejen výhodná cena, ale vynikající vlastnosti, které vám zlepší bydlení. Reguluje totiž vzdušnou vlhkost, a tepelně a zvukově izoluje. Nanesením tekuté tapety si můžete vytvořit exkluzivní, a hlavně jedinečný vzhled, protože si můžete namíchat zcela vlastní vzor.

pokoj

Textilní tapetu nemusíte aplikovat pouze na již omítnuté zdi, ale dá se i na umakart, dřevotřísku nebo sklo. Čím se dostáváme k tomu, že tenhle způsob úpravy interiéru vám může pomoct zkrášlit bytové jádro, pokud nemáte dostatek financí na celkovou rekonstrukci. I kuchyňskou linku můžete potáhnout tekutou tapetou. Dostane nový vzhled a zaujme každou návštěvu. Netrapte se s malováním klasickým primalexem, ale vytvořte si originálně barevný byt s tekutými textilními tapetami. Kombinujte nejrůznější úseky zdi, tvořte vzory, dejte průchod své fantazii. Nemusíte být nijak zvlášť manuálně zruční, abyste si dokonale zmodernizovali byt textilní tapetou. Není to jen estetický, ale i tepelně a izolačně funkční prvek.