Vytvořte si rodinnou kroniku

Jestliže vás zajímají fotografie a třeba je i sbíráte, jistě je to skvělý námět, kterým se parádně zabavíte, díky kterému zjistíte možná i spoustu nových věcí a nachystáte něco pro svá vnoučata a pravnoučata, kteří se tak díky vám budou moct dozvědět něco o svých dávných předcích.
staré dopisy
Jak vlastně začít? V první řadě byste měli navštívit nejstarší členy vaší rodiny. Spojíte tak příjemné s potřebným. Zajděte si na kafíčko, popovídejte si a poproste dotyčného, zda nemá nějaké staré fotografie vaší rodiny. Rovněž se můžete hodně vyptávat. Zjišťujte informace o jednotlivých členech rodiny, kteří již už třeba ani nežijí, zjišťujte letopočty, ptejte se, jak žili. Že je vaše babička již hodně stará? Staří lidé si většinou nepamatují, co bylo před pěti minutami, ale co bylo před padesáti lety, vědí většinou moc dobře. Zkuste to a uvidíte, buď si na nějaké informace vzpomenou, nebo ne. Hlavně si veškeré informace zapisujte, popište si jednotlivé fotografie, kdo se na nich nachází. Uvědomte si, že to mohou být lidé, které už možná ani neznáte.
rodinné fotoalbum
Pokud jste zjistili veškeré dostupné informace a nevíte, jak dál, můžete využít služeb firem, které se zabývají dohledáváním rodů. Nebo to můžete zkusit také sami, což pro vás ale může být velice náročné vzhledem k tomu, že mnohdy ani vlastně nevíte, co máte hledat. Díky tomu byste mohli zjistit velké množství dalších informací o vašem rodě.

Během toho, co se budou zjišťovat informace o dávných předcích, vy můžete sepisovat a shromažďovat informace ze současnosti. Bylo by možná také vhodné, kdybyste fotografie ze současnosti trošku upravili, a dali jim alespoň sépiovou nebo černobílou barvu. Tohle už je ale opravdu na každém zvlášť.
straé fotografie
Následně,jakmile budete mít k dispozici opravdu velké množství informací, je potřeba tyto informace utřídit a seřadit, pak můžete začít sepisovat kroniku. Pište jednotlivé události tak, jak probíhali za sebou a vkládejte fotografie. Pokud si stále nevíte rady, jak byste vlastně měli psát, můžete se podívat do knihkupectví, kde seženete podpůrnou literaturu, která by vám se sepsáním těchto pamětí mohla pomoct.
Co si budeme povídat, jestliže se do něčeho takového pustíte, máte práci možná i na několik let. Pokud vás to ale bude bavit, může se to pro vás stát skvělým koníčkem a skvělým způsobem, jak se odreagovat a ještě se při tom dozvědět něco možná velice zajímavého o vaší rodině.