Výdělek přes kryptoměny

Výdělek

Tato virtuální měna funguje tak, že se jedná o virtuální platidlo, přičemž cílem je zajistit bezpečné platby na internetu. O Bitcoinu se hovoří jako o anonymním, akorát to není úplně pravda, na což bychom měli dávat pozor. Zrovna tato kryptoměna se řadí mezi nejznámější, protože jednoho dne nastal jeho velký růst, takže lidé, kteří měli tuto měnu nakoupenou, tak o dost zbohatli. Samozřejmě máme i jiné kryptoměny.

mince Bitcoin

Spíš, než o placení se však o nich hovoří jako možnosti výdělku. Můžeme je totiž přes internet nakupovat a pak zase prodávat. Z jejich grafů je jasné, že u spousty těchto měn probíhala cenový vývoj, takže se na nich dá vydělat. Trading však není jen tak a mnoho úspěšných obchodníků si prošlo studiem burzy a na ní samotné zkoušeli teorii v praxi. Dnes je na internetu mnoho návodů, takže se můžete podívat, co všechno to obnáší. Na druhou stranu právě Vy se můžete stát tím, kdo na burze skutečně uspěje.

Těžba

K tomu, abychom mohli těžit Bitcoin se využívala grafická karta, ovšem pro výdělek jsou lepší speciální stanice, které jsou této činnosti přizpůsobeny, a proto jsou a tom pochopitelně lépe než běžný počítač. Sami si můžete vyzkoušet nainstalovat na svůj počítač software, který umožní těžbu. Při dnešních cenách elektřiny pravděpodobně zjistíte, že náklady na ní jsou větší než to, co vyděláme. Proto je lepší koupit specializované zařízení ASIC.

grafická karta

Těch je na výběr pochopitelně více, a proto je potřeba hledět na výkon a spotřebu, abyste si mohli skrz cenu za kWh spočítat, jak by zařízení vydělávalo či prodělávalo. Investice je to do začátku dost velká, a proto je právě potřeba mít promyšlené, jestli má cenu do těžby jít. Když se podíváme na jiné kryptoměny, tak ty se dají těžit i přes grafickou kartu, takže zde je to s hardwarem jiné. Navíc musíme brát v úvahu to, že ceny kryptoměn se vyvíjí, takže po těžbě musíme zvážit vhodnou chvíli na prodej.