Jak pořídit dobrý notebook

Počítač nebo notebook patří v dnešní době ke standardnímu vybavení domácnosti, ovšem pro ty starší z nás není lehké se při nákupu zorientovat, také ne všichni jsou fandy výpočetní techniky a moderních trendů, přestože notebook nebo počítač potřebujeme, v jeho vnitřnostech a tajích software se nevyznáme. Tak tedy proč při nákupu chtít počítač s SSD? SSD neboli Solid-state drive je nevolatilní (na zdroji napájení nezávislá) paměťová jednotka která nahrazuje starší HDD neboli magnetický paměťový disk. SSD je v počítačové technice známa už delší dobu, teprve v poslední době se však podařilo odstranit hlavní důvody proč se dosud nepoužívala u PC.
Po práci zábava
Těmi byly vysoká cena a relativně malá kapacita, dnes už se však dá pořídit notebook s SSD v podstatě za stejnou cenu jako ten s klasickým harddiskem, a i kapacitou se mu může rovnat, oproti tomu je však počítač s SSD mnohem rychlejší.
nepostradatelná káva
Další, na co bychom si při nákupu notebooku měli dát pozor je počet jader procesoru. Ve většině případů platí, čím více jader tím rychlejší počítač. Minimálně byste měli chtít čtyř-jádro. U notebooku se dvěma jádry se totiž aspoň podle mých zkušeností budete potýkat s řadou problémů, pomalým načítáním stránek sekání při přehrávání HD videa neschopností efektivně pracovat, pokud je v internetovém prohlížeči otevřeno více oken najednou a potřebujete mezi nimi rychle přepínat, místo neustálého zírání na obrazovku s nápisem čeká se na odpověď programu.
Pracovní stůl
Navíc jak bude na vašem počítači přibývat stažených aplikací a souborů bude se celý problém jen zhoršovat. Podle mého názoru je lepší koupit si počítač s menší paměťovou kapacitou SSD, ale rychlejším procesorem, už z toho důvodu že dodatečné externí paměťové jednotky si vždycky můžete dokoupit později, naopak to bohužel nejde. Samozřejmostí je full-HD rozlišení obrazovky.