Sedačka zdrojem pohodlí


Každý z nás se s ní setkává již od malička. Válení se během lenivých deštivých dnů si bez ní neumíme představit. V dnešní pohodlné době u ní trávíme nespočet hodin. V momentu, kdy si zařizujeme vlastní bydlení je to jedna z hlavních věcí, kterou vyžadujeme. Pohovka je znakem pohodlí, jehož by měl být dům centrem. Gauč ovšem může sloužit nejen jako prostředek pro lenošení a odpočinek, ale také muže disponovat multifunkčností.
ovoce na stolku.jpg

Sedačka tedy může sloužit nejen k sezení, ale v případě těch rozkládacích také ke spaní. Spánek je jedna ze zásadních činností našeho života, a proto bychom mu měli věnovat zvláštní pozornost. Když se rozhodneme na sedačce strávit více našeho času rozhodně bychom měli volit kvalitní sedací soupravu.

Jak ale správnou sedačku vybrat? Na trhu existuje nespočet gaučů různých tvarů, velikostí, materiálů a vlastností. Měli bychom se tedy rozhodovat podle toho jaké očekáváme využití, jak nám sedí do interiéru a kolik prostředků jsme ochotni investovat.

Základními aspekty při výběru sedačky tedy jsou:

· Funkčnost. Vlastnosti, kterými chceme, aby gauč disponoval můžeme dělit do dvou variant. Tedy jednoduchá sedačka, která slouží pouze k sezení nebo multifunkční sedačka. Tu lze využít nejen k pohodlnému sledování televize, ale také k příležitostnému přespání. Ať už neočekávané návštěvy nebo k trvalejšímu nocování.
spánek v sedě.jpg

· Tvar. Od toho, kde bude sedačka umístěna se odvíjí její tvar. Můžeme volit mezi rohovými sedačkami, které zaberou nevyužitý prostor v obývacím pokoji, ikonický rovný tvar ve středu pokoje nebo tvar U. Ten je vhodný zejména pro větší počet osob.

· Materiál. Výše zmíněné body jsou zanedbatelné v porovnání s tímto. Materiál udává vzhled a barvu výsledné sedací soupravy. Značí, zda se jedná o luxusnější typ sedačky nebo působí lacinějším dojmem.

Základem toho správného gauče je získat pocit pohodlí a tím si zajistit příjemně strávené chvíle v prostředí domova.