Keto dieta

V současnosti existuje obrovské množství stravovacích stylů a režimů a je poměrně obtížné se v nich orientovat a vybrat si ten nejlepší právě pro Vás. My se dnes seznámíme s keto dietou, která je nyní velmi oblíbená.

Keto dieta je i velmi oblíbená mezi celebritami. Základem této diety je výrazné omezení přísunu sacharidů a naopak vyšší přísun přirozených tuků. Cukry pro tělo nejsou zdravé. Vyvolávají závislost, způsobují nám velké množství zdravotních komplikací a v neposlední řadě se nakonec ukládají v našich tukových buňkách.

Ovoce, zelenina, žampiony, keto dieta.

Závislost na cukru je stejná jako všechny ostatní závislosti. Pokud se rozhodnete cukr vysadit, počítejte, že se Vaše tělo bude bránit. Během prvních dní keto stravování se může dostavit tzv. sacharidová chřipka nebo cukrová chřipka. Nezalekněte se ji. To se jenom tělo brání, nechce se vzdát své závislosti, své drogy, tělo se nechce vzdát cukru.

Jak se sacharidová chřipka projevuje? Únavou, nervozitou, nevolností, bolestí hlavy, žízní, nedostatkem energie. Nebojte se ale, tato sacharidová chřipka trvá jen pár dní. Stejně tak, jak rychle přišla, stejně tak rychle odejde.

Co se s tělem děje během keto stravování? Cukr z našeho krevního oběhu postupně mizí a tělo musí začít brát energii jinde, začne brát energii z našich tukových zásob. Tento stav se nazývá tzv. ketóza. V ketóze naše játra produkují tzv. ketolátky. Tělo se tímto stravováním dostává do zdravotní pohody a souladu, postupně se detoxikujeme od všech škodlivin a cukru.
Zelenina, ovoce, keto dieta.

Jaké potraviny jsou při keto dietě vhodné? Při keto dietě jsou důležité bílkoviny a proteiny, ty berete z masa a vajec. Dále můžete konzumovat ryby a mořské plody. Poté je důležitá zelenina a ovoce. Jak zelenina, tak ovoce by měly být s nižším obsahem cukrů. Dále můžete jíst různé ořechy, mandle a rostlinné oleje a tuky. Také musíte konzumovat mléčné výrobky s vysokým obsahem tuku.

Jaké potraviny naopak jíst nesmíte? Nesmíte jíst žádné pečivo, těstoviny, rýži a další přílohy. Také nesmíte jíst žádné doslazované, umělé potraviny. Nesmíte pít alkohol, šťávy a džusy. Pijte pouze vodu a bylinné čaje. Nejezte také žádné nízkotučné výrobky.

Keto dieta může změnit Váš celkový pohled na jídlo a stravování. Tento druh stravování Vám navrátí Vaše zdraví a budete díky němu silní a plní energie.