Jen zdánlivě banální pomocník


Není nic neobvyklého a ani špatného na tom, že se lidé snaží zjednodušit si práci, kde to jenom jde. Vždyť proč by se měli namáhat víc, než je nezbytně nutné, proč by měli tratit síly a čas, jde-li něco vyřídit jednodušeji?

A tak si vymysleli nejeden zlepšovák, třeba i takové jenom zdánlivě banální palety. Tedy jakési dřevěné podložky, na něž se naskládá vše, co je potřeba přemístit, pořádně se to na nich upevní a pak se s tím manipuluje třeba díky vysokozdvižnému vozíku více než jednoduše.
kreslené palety

Taková paleta je tudíž užitečná věc. Než aby lidé přenášeli neefektivně zboží či materiál kus po kuse, než aby to všechno brali z hromady na počátku a zase se to snažili co nejlépe poskládat tam, kam to má přijít, naloží se celá taková paleta, převeze se, uloží na místo určení a je to.

Palety tedy usnadňují transport i skladování lecčeho. A to je více než užitečné. Daleko rychleji a efektivněji než jednotlivými kusy zboží či materiálu se v této podobě zaplní prostor vozidel nebo zužitkuje místo ve skladech, dopravce tu neriskuje sesunutí a poškození toho, co je přepravováno. A to bez ohledu na to, jsou-li používány normované přepravní palety, dejme tomu europalety, nebo se vsadí na jejich atypické varianty, vyráběné na míru podle přání odběratelů, případně gitterboxy.

A snadno se přesvědčíte o jejich užitečnosti. Vidíte-li třeba prodavačky převážející na takových paletách na nízkozdvižném nakladači učiněnou horu zboží, jistě pochopíte, jak by se bez těchto palet naběhaly, vidíte-li na stavbě převoz třeba cihel na paletách, pochopíte, jak obtížné by bylo je přenášet kus po kuse.
obarvené palety

A po použití?

Pak tato důmyslná a současně jednoduchá zařízení nemusí být vůbec vyhozena, lze je používat až do aleluja. A když se naskládají na sebe, nezabírají během čekání na nové uplatnění ani příliš místa.

Prostě geniální, navzdory své jednoduchosti.