Česká pošta zvyšuje řádění

Většina moudrých lidí si hodně rozmyslí, než si s touto institucí něco začne. Bohužel, některé e-shopy nedávají jinou možnost. Moudrý člověk takový obchod prokleje a jde hledat jinam.Člověk nemoudrý objedná. Kdyby jen objednal, ale on i zaplatí. Tím své peníze viděl naposledy a jejich další osud je pro něj velkou neznámou. Proč?
Poctivý „ešopec“ (prodavač z e-shopu) zboží zabalí a předá balíček české poště. Jeho další osud mu je naprosto lhostejný, protože on své peníze již dostal. Takže mu je srdečně jedno, jestli balík určený do Ostravy skončí kousek vedle, třeba v Karlových Varech, nebo v Tokiu. A tím to všechno začne.
Poštovní balík
Když jde vše dobře, ano i to se občas české poště stane, dostane se balík do města, kam byl určen. Ona tedy, pokud vůbec, vyšle někoho, asi zaměstnance, aby vás mezi další pětistovkou lidí oblažila papírkem, ve kterém se píše, že jste nebyl doma k zastižení a kdesi cosi. Vy doma jste a chcete balík doručit tak, jak jste si to zaplatili. Vaše naivita bude brzy „ošetřena“. Vy se totiž balíčku nedočkáte, a když už si pro něj, fialový vzteky zajdete a máte jej, tak je pro poštu věc vyřízena. Ale pozor, nyní přichází to hlavní. Totiž to že balíček vůbec máte je ta dobrá varianta. Oslavte to někde s kamarády, třeba se vám to už nestane. Protože v druhém případě, když balíček nedostanete, neuděláte naprosto nic.
Poštovní balíky

Jak nic? Říkáte si. Přece jej půjdu reklamovat. Chá chá chá. Jo, to můžete. Jít na poštu. Přeji hezkou procházku. Reklamovat však nemůžete nic, neb nemáte PODACÍ LÍSTEK. A bez něj reklamovat nelze. Nu, vidíte, přišli jste o peníze, a nic s tím nenaděláte, Můžete sicenapsat prodejci, to ano, ale ten zboží poctivě odeslal, takže vám to napíše a spadla klec. Nikde v zákoně není, že by vám musel kýžený podací lístek poslat. A máte vymalováno. Ale zase pro příště víte, kde vyhodit několik peněz.