Co nesmí chybět v dětském pokoji?

Dětský pokoj je místem, které zrcadlí osobnost svého obyvatele. Dítě sem nechodí jen spát, ale tráví zde mnohem víc času, než dospělí ve své ložnici. Ať už učením, s přáteli, nebo nějakou hrou v chladném deštivém dni. Ukrývá zde svá drobná tajemství, a nalézá své pravé já.

dětský pokoj

Každý rodič se proto snaží svému dítěti zařídit pokoj tak, aby vyhovoval všem jeho potřebám a sloužil co nejlépe k jeho aktivitám. Jak ale vlastně takový pokoj vybavit? Doby kdy bylo na výběr ze čtyř druhů nábytku (a žádný z nich nepůsobil příliš dětsky), už jsou dávno pryč. Nyní je možností nepřeberně a kreativitě se meze nekladou. Malý kosmonaut může spát ve vesmírné lodi s hvězdným nebem nad hlavou, malá princezna zase obývat komnatu, jejíž dominantou je růžová postel s nebesy.

Ať už si vaše dítě zvolí dekorace jaké chce, základ je vždy na vás. Co by tedy v dětském pokoji nemělo chybět? Většina věcí je jasná. Pohodlná postel, dobře umístěný psací stůl, prostorný šatník a úložný prostor na hračky. O čem ale mnoho rodičů neví, je sedací pytel pro děti.

Co to vlastně je?

Představte si obrovský polštář, který se po posazení přizpůsobí tvaru vašeho těla. Ano, právě to je sedací pytel.

sedací pytel

K čemu by měl dítěti být?

Sedací pytle a vaky jsou pohodlným místem k sezení. Vaše děti si zde mohou číst, učit se, hrát hry na notebooku, nebo zkrátka jen tak odpočívat.

V čem je sedací vak lepší než klasická židle?

Všimli jste si někdy, že návštěvy vašich dětí hned při příchodů do pokoje skočí na postel? Sezení na židli není zdaleka tolik pohodlné a děti umí pohodlí ocenit. Díky investice do sedacího pytle už nebude postel vašeho dítěte po každé návštěvě kamarádů poválená a povlečení zmuchlané. No nestojí to už kvůli tomu za to?

Nebude to vypadat špatně?

Sedací pytle se vyrábějí v mnoha různých designech a tak nebude žádný problém vybrat ten správný pro vaše dítě. Nemluvě o tom, že pokoj s nimi působí moderněji a pohodověji.

Není to náročné na údržbu?

Vůbec ne. Na údržbu se myslí už při výrobě, proto je zvolen takový materiál, který lze snadno otřít vlhkým hadříkem.

A na kolik takový sedací vak vyjde?

Běžně se cena pohybuje okolo 1500Kč, ale v akci jej pořídíte i levněji. Koupíte snad křeslo výhodněji? To asi ne.

A kde takový sedací pytel koupit?

Sedací pytel pořídíte v mnoha obchodech s nábytkem, chce-li však pro vaše dítě kvalitu, zkuste obchod, který se zaměřuje především na sedací vaky. Kromě lepšího a většího výběru, vám také jistě lépe poradí. Skvělou volbou bude například obchod Beanbag, který se specializuje na prodej sedacích vaků a pytlů a nabízí obrovský výběr za skvělé ceny.

Pokud tedy nevíte, čím udělat svému dítěti radost k svátku, nebo narozeninám, nyní už máte jasno.