Zvířecí oblečky

Zvířata, co nosí oblečení. Je to v pořádku nebo se jedná o týrání zvířat?
Na toto téma se v různých skupinách lidí najdou různé názory. Někomu příjme pes oblečený ve svetříku naprosto roztomilý a někdo si říká, že ten chudák musí nejspíše dost trpět, protože vypadá, že je mu to nepříjemné. Jiný na to může argumentovat, že zvíře to nebolí a naopak ho ten svetr v zimě vlastně hřeje, takže mu je to spíše přínosem, než trápením, protože se cítí mnohem lépe.
psík v dece
Pravdou je, že některá psí plemena jsou bez srsti a bez nějakého oblečku by v zimě nejspíš moc dlouho nevydržela. Dalo by se tedy říct, že je pro ně důležité něco, co je zahřeje. Zároveň se ale často stává, že pes, kterému oblečeme třeba „psí ponožky“z nich není nadšený a dává to najevo, sice velmi vtipnými pohyby, ale zároveň je jasné, že se mu to nelíbí.
V úvahu teď připadají také kočky, které od svých páníčků mohou také dostat nějaký módní kousek. Oblečené kočky nevidíme tak často, jako psy, ale přece jen se najdou. Například, pokud vyrazíte na výstavu koček, je velmi pravděpodobné, že tam uvidíte bezsrstou kočku oblečenou v pohodlném oblečku. Opět se tedy jedná o druh, který teplo ve větším chladu potřebuje, aby neonemocněl.
bílá kočka v oblečku
Otázkou zůstávají oblečení dlouhosrstí psi v extrémnějším případě kočky nebo obecně psi se srstí, která je určena k termoregulaci neboli udržování jedince v teple. Je to takto opravdu v pořádku? Zajímavým úkazem může být situace, kdy venku prší, a vy zahlédnete na ulici dvojici v pláštěnkách, která se skládá z majitele a jeho chlupatého přítele. Lze to brát jako normální věc, která by měla být brána jako samozřejmost nebo by se s tím mělo něco dělat?
čivava ve svetru
Když se mazlíček tváří, že mu to, zda něco na sobě má nebo nemá, nevadí, nijak neprojevuje emoce ohledně jeho úboru, chová se přirozeně, lze to nazývat týráním zvířat, či nikoliv?
 Na tuto problematiku si musí udělat každý z nás názor sám. Zvážit, zda zvíře trpí nebo ne, pokusit se zhodnotit jeho situaci a dělat pro něj to nejlepší, co můžeme,  je nejlepší věc, co můžeme pro naše zvířecí kamarády dělat. Ať už zastáváme názor jakýkoliv.