Fenomén biatlon

Fotbal a hokej, dva takové naše národní sporty v letní a zimní sezóně, mají již velmi silnou konkurenci. Ještě před pár lety o ní běžný smrtelník skoro neslyšel, natož aby se na její sportovní přenosy díval v televizi. Věci se ale (chvála bohu) mění a situace je dnes zcela jiná. Přišel trenér Rybář a jeho hvězdný tým závodníků a velká část národa se již těší na začátek zimní sezóny, kdy bude moci usedat pravidelně k obrazovkám televizorů a počítačů a držet pěsti svým oblíbencům. Kdo by dnes neznal jména jako Koukalová, které se ovšem stále říká „Soukačka“, Krčmář, Vítková, Moravec a další.

olympijský biatlon
Co dělá biatlon populární?

·         Dobrý marketing
Všechno se musí umět prodat, i sport. Přišel konečně někdo schopný, kdo dokázal sehnat peníze, podpořit závodníky v přípravě a udělat biatlonu reklamu.
·         Sympatičtí závodníci
Jsou mladí, talentovaní a hezcí. Dobře využitelní pro reklamu, rozdávají autogramy a úsměvy. Gabriela Koukalová je snad nejhezčí českou sportovkyní všech dob. A dorůstá nám další generace.
·         Sportovní úspěchy
Bohužel je to trochu zlá vlastnost českého národa, že palce drží hlavně vítězům. A biatlonisté úspěchy mají. Ne všichni jsou zrovna stabilní, ale víceméně při každém závodě se nějaké medaile dočkáme a naše sportovce zabírají kamery. Kdyby běhali někde na ocase, sledovanost by taková nebyla.
biatlon mužů
·         Načasování
Hokej je v současné době spíše v úpadku a biatlon ho skvěle nahradil. Je to jak týmový, tak individuální sport a přenosy trvají delší dobu, člověk si u nich posedí s rodinou, kamarády, popije víno, či pivo, sní nedělní oběd. Ještě větší úspěchy má např. Martina Sáblíková v rychlobruslení, ale její jízda trvá sotva pár minut a v České Republice nemůže pořádně ani trénovat, natož závodit. Je tak pro českého diváka trochu nedosažitelná. Na biatlon si může alespoň občas vyrazit do Nového Města, a že tam bývá narváno!