Zajímavosti z internetu a zařízení pro chytré telefony.

Slyšeli jste už někdy od někoho pojem počítačové vidění? Nevadí, v tomto článku si své vědomosti rychle doplníte. A taky se dozvíte v čem Vám každý den tenhle neviditelný, ale velmi prospěšný, služebník, pomáhá. Pojem, počítačové vidění je způsob, na jehož principu probíhá přesné dohledání požadovaných obrázků. Díky velkým pokrokům na poli vyhledávání uživatelských požadavků během roku 2012 se naše internetové vyhledávače stali mnohem sofistikovanějšími.
modrý kabriolet
 Počítačové vidění nyní využívají internetové společnosti, jako například Facebook k rozpoznání obličejů. Nejběžnějším způsobem, k vyhledávání obrázků, volí uživatelé internetu, formu zadávání klíčových slov.  Což bylo efektivní, když jsme potřebovali najít jakýkoli obrázek modrého kabrioletu.  Ale obtížně by se mi dohledával obrázek s konkrétním typem požadovaného kabrioletu.  Nové počítačové vidění od Shutterstocku používá zpracovaná data pixelů, aby při vyhledávání obrázků, mnohem lépe chápal, co který obrázek zachycuje. Ten si poté rozdělí podle typických rysů, které pak použije k dohledávání obdobných obrázků. Nebo provede vyhledávání v podle zadaného obrázku ze sedmdesáti milionové databáze.  To vše probíhá neskutečnou rychlostí, celý seznam zhodnotí během neuvěřitelných desítek milisekund. Do budoucna se dá předpokládat, že počítačové vidění bude hojně využíváno k automatizované dopravě a pro zrak robotů. 
smartphone v autě
Zařízení Navdy zprostředkovává projekci displeje chytrých telefonu na přední sklo auta. Jedná se o prvotinu v zařízeních pro rozšířenou realitu použitelné během řízení. Umožňuje spojení s telefonem ale i zobrazení navigace. Aniž byste, přestali sledovat silnic. Díky ovladačům na volantu můžete přepínat hudbu nebo přizpůsobovat velikost map. Pomocí gest v prostoru budete přijímat nebo pokládat příchozí hovory. Předobjednat jej šlo před dvěma léty a v květnu 2017 se začali rozesílat první kusy.