Přibližte dům domovu

Nábytek je na svém místě, spotřebiče vybaleny, obrazy a dekorace už si v novém bydlení taky našly své místo, a dokonce i kabáty visí úhledně srovnané v šatní skříni. Pocit útulného domova a příjemné atmosféry se však stále nedostavil a vy se nemůžete zbavit pocitu, že tomu prostě ještě něco chybí. Nezapomínáte na tyto nezbytnosti? Zkuste to tentokrát bez velkého utrácení a šetřete si kasičku.
 Bytové vůně
Pokud tu byla řeč o útulnosti a atmosféře, rozhodně nesmí chybět vůně. Co jiného může být lepší třešničkou na dortu, než když prostor provoníte. Dnešní doba nám nabízí opravdu široký aroma sortiment, vybrat tu správnou vůni pro vás tedy bude jistě hračka. Po kterém typu sáhnout? Vybírat můžete hned z několika variant. Velice oblíbenými a v interiéru nepostradatelnými se stávají difuzéry. Jejich principem jsou esenciální oleje odpařující se buďto samovolně z nádobky nebo uvolňující se přes vonné tyčinky do okolního prostředí. Volit můžete z nepřeberného množství opravdu nádherných designů. Nepodceňte ani výběr správného aroma oleje – bonusem vám budou jeho relaxační či naopak povzbuzující účinky. Jestliže sáhnete rádi po něčem neobvyklém, určitě vás zaujme vonný difuzér s wellness osvětlením měnícím plynule barvu a ultrazvukovou technologií šířící vůni prostřednictvím mlhy. Ano, i takto originální kousky lze na trhu sehnat. Kromě toho budou příjemným doplňkem, který dotvoří váš obytný prostor.
Upřednostňujete-li klasičtější variantu, ani s voňavou svíčkou a jejím plápolajícím plamínkem nemůžete šlápnout vedle. Neméně využívanými jsou též aroma lampy s vonnými vosky nebo vůně do el. zásuvky.
 
Že to pořád nestačí? Tak to jste určitě vynechali květiny. Běžnou variantou, nacházející se určitě doma u většiny z nás, jsou ty pokojové v květináčích. Ty nám celkový prostor spíše provzdušní. My ale chceme hlavně atmosféru! Proto si občas udělejte radost a kupte řezané květiny. Nejen, že jsou dalším tipem na provonění domácnosti, ale co může víc dýchat domovem než nádherná kytice.
 Čerstvé květiny
Není nic depresivnějšího než tmavé prostory. Na špatnou náladu jak dělané. S malými okny či stromy zatemňující vaše bydlení už bohužel asi nesvedete nic. Zbavte se tedy alespoň obrovských závěsů a záclon a pusťte dovnitř světlo! Divili byste se, jak vám tato zdánlivě nepodstatná maličkost může zlepšit den. Prosvětlit prostor můžete také volbou bílého, světle šedého či béžového nábytku.
 
Ve svém bydlení trávíme, vedle zaměstnání, nejvíce času. Dbejme proto na to, abychom se v něm vždy cítili příjemně a náš dům nám byl hlavně také domovem.