Jak funguje elektrokolo

Elektrokolo je nový hit ve světě kol. Sice budete muset také šlapat, ale elektrický motorek vám bude pomáhat. Tolik se nenadřete a přitom si užijete bezvadnou jízdu na kole. Výběr mezi elektrokoly je veliký a můžete si tak vybrat kolo přesně na míru, které se pro vás bude nejvíce hodit. Ať už chcete jezdit po městě, cyklostezkách, lese nebo klidně i do kopců a v horách. Zvládne všechno. Na jedno nabití vydrží i více než 200kilometrů a tak se nemusíte bát, že zbytek cesty budete muset došlapat sami. Vydat se můžete i na opravdu dlouhý výlet. S menší zátěží pro vás, za to s větším požitkem z jízdy a můžete se klidně kochat okolím a užívat si to.
žena na kole s košíkem

Jak vybrat elektrokolo

Elektrokolo je ekologický zázrak, nemá skoro žádné náklady na provoz a kolo pohání malý elektrický motorek, který značně usnadní šlapání. Vzhledem vypadá jako běžné jízdní kolo, jen je tam navíc motorek. Při výběru svého elektrokola berte v úvahu kam budete chtít nejčastěji na kole jezdit. Jestli budete jezdit jen ve městě nebo po rovných cyklostezkách nebo naopak budete chtít zdolávat složitější terén a například kopce. Podle toho vám s výběrem nejvhodnějšího typu právě pro vás poradí přímo v prodejně. Ale každé elektrokolo je vybaveno také ovládacím panelem, které je přímo na řídítkách. Na tom si můžete bezpečně a pohodlně měnit intenzitu a stupně, podle toho jak potřebuje zrovna pomoci se šlapáním. To se mění samozdřejmě v závislosti na aktuálním terénu, kde se nacházíte.
ruce cyklisty
První elektrokola byla docela drahá a pořizovali si je jen opravdový vášnivý cyklisti. Dnes už je elektrokolo velmi oblíbené mezi běžnými uživateli kol a tak i jeho cena klesla a upravila. Je tak dostupné každému a stojí tak jako normální jízdní kolo. Dovolit si ho pořídit tak může každý. A když už kupujete nové kolo, je opravdu dobré poohlédnout se i po elektrokolu, protože když můžeme jezdit pohodlněji, je to určitě lepší.