Výrobky z kaštanů

Podzim s sebou nepřináší pouze sychravé počasí, ale i spoustu plodů, ze kterých, pokud jste alespoň malinko šikovní, můžete vytvořit mnohé. Možná i z dob vašeho dětství si pamatujete na zvířátka, která jste vyráběli z kaštanů, žaludů nebo šípků. Co si ale z kaštanů vyrobit nějakou tu pěknou dekoraci do vašeho domu či bytu?
Mohli byste si zkusit vyrobit například takový věneček. Při výrobě věnce je možné kaštany lepit přímo na slámový věneček. Pokud ale raději používáte polystyrénový kruh a tavnou pistoli, mohlo by se stát, že by vám kaštany po nějaké době odpadly. Pokud i přesto chcete polystyrénový věnec použít, omotejte jej látkou hnědé barvy. Před přilepováním kaštanů je nechte lehounce přebrousit smirkovým papírem a to proto, aby lépe držely.
jedlé kaštany
Kaštany je možné slepit do několika tvarů a to na libovolnou podložku, dozdobit barevným listím nebo šiškami. Tímto způsobem si můžete vyrobit například i takový rám na fotografie, který bude dominantou vašeho interiéru. Může být ale i skvělým dárkem pro vaše příbuzné.
Velmi pěkně by také mohl vypadat velký nápis z kaštanů, který umístíte za oknem nebo vedle vašich vchodových dveří.
Jestliže vám nebudou kaštany držet u sebe, můžete použít pevnější drát. Pozor na propichování, protože by se také mohlo stát, že z veselé podzimní zábavy se najednou stane bolestivá záležitost. Tvrdé kaštany by rozhodně neměly propichovat vaše ratolesti.
větvička s kaštany
Hezky vypadají také kaštany ve skleněných mísách nebo dekoračních dózách. Můžete do nich později umístit i svíčky. Svíce ale nikdy nevkládejte mezi kaštany, ale například do sklenice.
Jestliže vám na konec ještě nějaké ty kaštany zůstanou, můžete si je ponechat na Vánoce, jelikož takovou velmi zajímavou vánoční dekorací je namalování kaštanů na bílo, například za pomocí bílého fixu a vytvoření různých ornamentů. Takto ozdobené kaštany můžete využít jako vánoční baňky. Dokonale je pak doplní šišky nebo skořápky od ořechů.