Kdo může provádět revize elektro v bytech?

Není pochyb o tom, že s elektřinou si rozhodně není radno zahrávat. Rodiče nám tuto poučku vštěpují již od útlého věku, a to z dobrého důvodu. Rána elektrickým proudem totiž může mít ošklivé následky.

Zároveň je však jasné, že se bez elektřiny neobejdeme. Stali jsme se na ní v podstatě závislí. A to není řeč ani zdaleka jen o nejrůznějších nemocničních přístrojích, které udržují pacienty při životě. Stačí se podívat do běžné domácnosti. Dovedli bychom si poradit, kdybychom najednou nemohli používat ledničku, mrazák či pračku?

elektrikar1

Je tedy samozřejmé, že bychom měli udělat vše pro to, aby k tomu nedošlo. A k tomu patří i pravidelné revize elektro v bytech. Zde se zkontroluje elektroinstalace, zda někde není poškozená či příliš opotřebovaná, což by mohlo v brzké době vést k problému. Současně se také tyto drobné poruchy opraví dříve, než způsobí nějaké neštěstí. Díky tomu se může zabránit například vyhoření domu, což rozhodně není nic, co by si někdo přál.

Otázkou však je, kdo může tyto revize provádět. Mnoho lidí se snaží ušetřit co nejvíce peněz, a tak hledají tu nejlevnější variantu. Tou je samozřejmě možnost, že si ji uděláme sami. Avšak to je ve většině případů velmi špatný nápad.

Jen málo lidí má totiž dostatečné znalosti či dokonce vybavení k tomu, aby ji mohlo spolehlivě provést. A ještě méně jich má potřebné oprávnění.

elektrikar4

A to je důležité, neboť pokud se něco stane, pojišťovna uzná záznam z revize pouze od certifikovaného elektrikáře, který má oprávnění revize provádět. Proto i když jste sami elektrikáři, či máte známého, který v tomto oboru pracuje, rozhodně nešetřete peněz a raději se obraťte na oprávněnou osobu.

Jistě, to vše bude stát peníze, zvláště pokud půjde o špičkového odborníka. Avšak věřte, že se vám to rozhodně vyplatí. Snadno byste totiž mohli litovat, což je něco, co rozhodně nikdo nechce. Přeci jen, bezpečnost je to nejdůležitější.