Krásné Benátky uprostřed laguny

Město je postaveno z větší části na vodě a turisty láká velké množství kanálů, které nahrazují cesty a chodníky, roztomilých úzkých uliček pro pěší, mostů a krásných architektonických skvostů. Pastvou pro oči jsou i tradiční loďky – gondoly s veselými gondoliéry, bez kterých se v Benátkách daleko nedostanete. Projížďky na gondole už k Benátkám prostě patří.

benátky

I přes návaly turistů si ve městě najdete romantické a klidné místo.

Pokud se do Benátek vypravíte, počítejte s tím, že je to nejdražší město v zemi. Například 40 minut na městské gondole vás vyjde na 80 euro přes den a na 100 euro večer a v noci.

V Benátkách mají úžasný karneval a v době jeho konání město doslova praská ve švech. Starobylá tradice se zde udržuje od 11. století a k vidění zde jsou tisíce nádherných masek. Celá akce vždy začíná na náměstí sv. Marka a po každoročním „letu anděla“ se celá akce přesune do všech koutů starého města, kde tradiční veselí pokračuje 10 dní. Termín karnevalu se většinou stanovuje pár dní před Popeleční středou. Na tuto akci bývají hotely rezervované i rok předem.

benátky1

Při procházce městem určitě zajděte i ke Canal Grande a pusťte se po vodě. Právě tady nasajete tu nejlepší romantickou atmosféru. Benátky jsou malé, a tak se ani nemůžete ztratit.

Ve městě narazíte na každém rohu na muzeum či galerii, tak jako ve všech italských městech. Pokud jste nadšenci prohlídek, v Benátkách si přijdete na své. Na vstupenky zde existuje Venezia Unica City Pass, ale moc velké slevy neposkytuje, tak si její pořízení zvažte.

Město nabízí i prostor pro romantické večeře. Místní kuchyně je pravým gastronomickým zážitkem.

Do Benátek se můžete dostat i letecky. Pokud chcete letenky benátky se slevou, musíte si je obstarat s velkým předstihem. U Benátek jsou dvě letiště: větší Marco Polo a trochu dál je malé letiště Treviso.